Експлуатаційна діяльність

Меліоровані угіддя Полтавської області – це 88,0 тис.га (4% від загальної площі області). З них: зрошувані – 50,8 тис.га (2,3%), осушені – 37,2 тис.га (1,7%).

В області налічується 29 державних міжгосподарських систем: 11 – зрошувальних та 18 – осушувальних.

Державну частку основних фондів меліоративних і водогосподарських систем та споруд Полтавської області обслуговують три міжрайонні управління водного господарства, які розташовані в м.Кременчук, м.Хорол і в смт.Нові Санжари.

Зона діяльності управлінь охоплює 24 райони Полтавської області:

  • Новосанжарське міжрайонне управління водного господарства – 9 районів (Диканський, Зіньківський, Карлівський, Кобеляцький, Котелевський, Машівський, Новосанжарський, Полтавський, Чутівський).
  • Кременчуцьке міжрайонне управління водного господарства – 4 райони (Глобинський, Козельщинський, Кременчуцький, Решетилівський).
  • Хорольське міжрайонне управління водного господарства – 11 районів (Великобагачанський, Гадяцький, Гребінківський, Лохвицький, Лубенський, Миргородський, Оржицький, Пирятинський, Семенівський, Хорольський, Шишацький).

На балансі управлінь 15 водосховищ, 17,5 км захисних дамб та 1,44 км берегоукріплення.

Інфраструктура представлена 504,7 км каналів, 120 шлюзами-регуляторами, 30 державними насосними станціями та іншими спорудами.

Міжрайонні управління водного господарства забезпечують виконання загальнодержавних і регіональних програм щодо розвитку гідротехнічної меліорації земель і поліпшення екологічного стану меліорованих угідь; утримання об’єктів інженерної інфраструктури меліоративних систем, водогосподарських та інших державних об’єктів, що перебувають у них в оперативному управлінні.

 

Тижневик експлуатаційної діяльності станом на 11.04.2019

 

Міжрайонними управліннями водного господарства проводиться робота по укладанню договорів із забору води на полив та зволоження сільгоспугідь у 2019 році.

Відповідно до оформлених протоколів-намірів, водокористувачами заплановано полив с/г культур на площі 4,251 тис.га.

Станом на 11 квітня підписано договори із забору води на полив по Градизькій і Карпівській зрошувальних системах в Глобинському та Кременчуцькому районах на площі 2,621 тис.га.

Переговори продовжуються.

Тривають пусконалагоджувальні роботи по системах.

Водогосподарські організації проводять зустрічі з представниками органів місцевого самоврядування та с/г підприємств з питань забезпечення водно-повітряного режиму на осушених землях.

На 11 квітня підписані договори на послуги з регулювання водно-повітряного режиму осушених земель площею 5,11 тис.га.

Регулювання буде здійснюватись:

  • в Котелевському районі на ОЗС р.Мерло;
  • в Глобинському р-ні на ОЗС р.Хорол;
  • в Миргородському р-ні на ОЗС оз.Руда та ОЗС р.Грунь-Ташань;
  • на ОЗС р.Оржиця (ІІ ч.), що охоплює Миргородський і Гребінківський р-ни.